آخرین اخبار :

درس اخلاق استاد اسحاقیان زیدعزه / شنبه 11 بهمن / بعد از نماز مغرب و عشاء
مجلس اقامه عزای حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها همزمان با شروع نیم سال دوم با سخنرانی استاد آیت الله تحریری
از سر گیری آموزش حضوری 28 دی / ساعت 7

رونمایی پنج کتاب موسسه فقهی تفسیری مدینه الولایه

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی خسروشاهی در مراسم رونمایی از کتاب «فقه الجهاد» و «قیام روح الله» که به مناسبت هفته پژوهش در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به اینکه مبنای این جلسه معرفی فعالیت‌های موسسه مدینه الولایه در هفته پژوهش است، اظهار کرد: کتاب فقه الجهاد سلسله دروس خارج فقه حجت الاسلام والمسلمین اسحاقیان است که در مرکز تخصصی امام خامنه‌ای شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه پیش شماره فصلنامه علوم و مطالعات وحیانی دومین کتابی است که رونمایی می‌شود، عنوان کرد: این کتاب شامل نوشته‌های اساتید و طلاب موسسه مدینه الولایه است که در آینده می‌تواند مشوق بسیار خوبی برای ورود مسائل پژوهشی به حوزه‌های علمیه و موسسات باشد.

معاون پژوهش موسسه فقهی تفسیری مدینه الولایه ادامه داد: کتاب حیات طیبه، درآمدی بر سبک زندگی شهدای روحانی مدافع حرم است که مطالب آن از مقالات ارسالی در همایش شهدای مدافع حرم که سال گذشته فراخوان آن انجام شد، برگرفته شده است.

وی با اشاره به چهارمین کتابی که به مناسبت هفته پژوهش رونمایی می‌شود، مطرح کرد: کتاب قیام روح‌الله به بررسی قیام‌های عصر غیبت پرداخته و می‌توان گفت به گونه‌ای برگرفته از کتاب فقه الجهاد است.

خسروشاهی خاطرنشان کرد: کتاب پنجم شامل مجموعه‌ای از مقالات عرفانی که در مجلات و همایش‌های مختلف علمی رونمایی شده، است و در بردارنده موضوعات مختلف که در دو بخش معنویت در جهان تشیع که عناوینی مانند سبک زندگی حضرت زهرا(س)، شاخه‌های معنویت در دین اسلام و قیام امام حسین(ع) دارد و در بخش معنویت در دیدگاه اهل سنت است.

مطالب بیشتر

پایگاه بسیج

یادواره شهدا

برگزاری یادواره شهدای طلاب مدافع حرم موسسه مدینه الولایه (شهید مالامیری، بیاضی زاده، کریمیان) به همراه دعوت از تمام مراکز و موسسات علمی و شخصیت

ادامه مطلب »
پایگاه بسیج

مسابقه کتابخوانی

برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، انس روز افزون طلاب با سیره شهداء و اثرپذیری از سیره و سبک زنگی مجاهدانه مسابقه ی مطالعه کتب شهدا برای

ادامه مطلب »

ورود به سایت